Data publikacji: 2019-05-13
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Grillowanie to żołądka obciążanie
Kategoria: LIFESTYLE, Zdrowie
Maj to początek sezonu grillowego, który – przy pięknej pogodzie – może skończyć się dopiero jesienią. Długie spotykania z przyjaciółmi przy rozpalonym grillu w piękne wiosenne i letnie wieczory to nie tylko ogromna przyjemność, ale również okazja sprzyjająca przejedzeniu
Maj to początek sezonu grillowego, który – przy pięknej pogodzie – może skończyć się dopiero jesienią. Długie spotykania z przyjaciółmi przy rozpalonym grillu w piękne wiosenne i letnie wieczory to nie tylko ogromna przyjemność, ale również okazja sprzyjająca przejedzeniu czy zjedzeniu większej niż zwykle ilości niezdrowych posiłków, dlatego warto w tym czasie zaopatrzyć się w Riflux, Nifuroksazyd i Lactulosum Polfarmex.
Wiosenne i letnie miesiące to grillowe szaleństwo. Jemy wtedy dużo i tłusto, często sięgamy po alkohol, bo przecież potrawy z grilla najlepiej smakują z dobrze schłodzonym piwem. A co ląduje na grillu? Zazwyczaj karkówka, kiełbasy, czasem kurczak, dużo rzadziej ryby czy warzywa. Wszystko smakowicie przyprawione i przypieczone. Łatwo wtedy o przejedzenie, a w konsekwencji o zgagę lub biegunkę. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Najlepiej sięgnąć po Riflux na zgagę i Nifuroksazyd na biegunkę. Dla osób starszych, które po przejedzeniu często męczy zaparcie, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie Lactulosum Polfarmex, która wykazuje bardzo łagodne i „nieuzależniające” działanie przeczyszczające.
Z początkiem maja dla wielu osób rozpoczyna się sezon wyjazdów – czy to weekendowych, czy dłuższych – bliższych i zagranicznych. A że jest to jeszcze przed tzw. „wysokim sezonem”, to ceny wyjazdów zagranicznych są całkiem przystępne, co jest doskonałą okazją, by wybrać się w świat. Kiedy już wykupimy wymarzony wyjazd, kupimy przewodniki i zaczniemy pakować walizkę, nie zapominajmy o odpowiednim zaopatrzeniu apteczki.
W czasie wakacyjnych wyjazdów częściej kupujemy jedzenie na ulicy, próbujemy lokalnych przysmaków, jemy w hotelach pyszne sałatki czy owoce, co niestety może skończyć się biegunką podróżnych. A w dodatku każdy wyjazd to stres dla naszego organizmu – co dla jednych może skończyć się biegunką, dla innych zatwardzeniem. Jeżeli planujemy spędzić urlop stacjonarnie, nie będzie to aż tak dużym problemem, gorzej, jeśli planujemy intensywne zwiedzanie. Szacuje się, że 30-50% podróżujących cierpi na zaburzenia żołądkowo-jelitowe różnego pochodzenia, dające jednak podobne efekty – biegunkę, wzdęcia, bóle brzucha, które mogą zepsuć najlepiej zaplanowany wyjazd. Dlatego właśnie przy pakowaniu walizek należy zwrócić szczególną uwagę na apteczkę. Koniecznie powinny się w niej znaleźć leki na biegunkę, zgagę i zaparcia – na przykład Nifuroksazyd, Riflux czy Lactuloza Polfarmex.
Nifuroksazyd Polfarmex – zwalcza biegunkę
Nifuroksazyd Polfarmex leczy ostre i przewlekłe biegunki pochodzenia bakteryjnego, zarówno w przypadku biegunki podróżnych, jak i przy zatruciach pokarmowych.
Nifuroksazyd Polfarmex nie zaburza naturalnej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego, ma szeroki zakres działania – jednocześnie wpływa na aktywność wielu szczepów bakteryjnych, nie powoduje „rozleniwienia jelita” ani gromadzenia się bakterii chorobotwórczych w organizmie.1
Nifuroksazyd Polfarmex to jedyny na rynku lek OTC dostępny w dużym, rodzinnym opakowaniu, zawierającym 20 tabletek, w cenie około 9,20 złotych.
Riflux® – zwalcza zgagę
W przypadku zgagi sprawdzają się leki neutralizujące kwasy oraz obniżające produkcję kwasów w żołądku – takie jak Riflux® zawierający ranitydynę.
Riflux® to lek bez recepty, hamujący wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Powoduje ustąpienie w krótkim czasie dolegliwości związanych z nadmiernym wydzielaniem kwasu solnego: niestrawności, zgagi, bólów w nadbrzuszu. Riflux® zwiększa poziom pH w żołądku już po 10 minutach! Dodatkowo hamuje wydzielanie kwasu solnego przez 12 godzin. Dostępny jest w formie musujących tabletek – dzięki temu zaczyna działać szybciej, niż tradycyjne tabletki, i lepiej się wchłania. A w dodatku osobie męczonej zgagą łatwiej jest wypić pół szklanki płynu niż połknąć tabletkę.2
Riflux® jest dostępny w wybranych aptekach bez recepty, w cenie około 9,70 zł za opakowanie zawierające 10 tabletek musujących oraz w nowym, większym opakowaniu zawierającym 30 tabletek w cenie 16,5 zł.
Lactulosum Polfarmex – na zatwardzenia
Syrop Lactulosum Polfarmex to lek dostępny bez recepty, o łagodnym działaniu przeczyszczającym.
Problem z wypróżnianiem często pojawia się podczas wakacyjnych wyjazdów, przy zmianie diety (niewłaściwa dieta jest najczęstszą przyczyną zaparć), spożywaniu zbyt małej ilości błonnika i zbyt małej ilości wody. Szkoda marnować urlop na męczenie się z tą niedogodnością. Dlatego warto zapakować do walizki Lactulosum Polfarmex. Łagodne działanie przeczyszczające tego leku pozwoli szybko rozwiązać problem i w pełni cieszyć się urlopem.3
Lactulosum Polfarmex jest dostępny w aptekach, w cenie około 8,50 złotych za opakowanie zawierające 150 ml syropu.
1. Charakterystyka Produktu Leczniczego Nifuroksazyd Polfarmex, tabletki
2. Charakterystyka Produktu Leczniczego Riflux tabletki
3. Charakterystyka Produktu Leczniczego Lactulosum syrop
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #LIFESTYLE #Zdrowie