LIFESTYLE Zdrowie

Igłą w ból czyli innowacyjność ortopedii regeneracyjnej

Igłą w ból czyli innowacyjność ortopedii regeneracyjnej
Czym różni się ortopedia regeneracyjna od

Data publikacji: 2018-05-21
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Igłą w ból czyli innowacyjność ortopedii regeneracyjnej
Kategoria: LIFESTYLE, Zdrowie

Czym różni się ortopedia regeneracyjna od klasycznej?

Igłą w ból czyli innowacyjność ortopedii regeneracyjnej LIFESTYLE, Zdrowie - Czym różni się ortopedia regeneracyjna od klasycznej?

Problemy z kolanem, łokieć tenisisty lub inny uraz sportowy… w pierwszym odruchu sięgamy po leki przeciwbólowe, które niestety tylko na chwilę uśmierzają ból. Skutecznym ratunkiem dla ścięgien, tkanek i stawów jest natomiast ortopedia regeneracyjna, która poprzez zabiegi stymulujące naturalne procesy naprawcze wspomaga odbudowę chorych tkanek i umożliwia szybszy powrót do aktywności. O tym czym różni się ortopedia regeneracyjna od klasycznej pytamy dr Marcina Malcewicza z Dermamed – Ortopedia we Wrocławiu.

CZYM RÓŻNI SIĘ ORTOPEDIA REGENERACYJNA OD KLASYCZNYCH METOD LECZENIA?

Klasyczna ortopedia bazuje głównie na leczeniu farmakologicznym przy użyciu leków przeciwbólowych, przeciwzapalnych lub zastrzyków na bazie sterydów, które tak naprawdę nie likwidują przyczyn problemów. Kolejnym etapem jest operacja usuwająca problem fizycznie istniejący, wymagająca długiej rekonwalescencji. Natomiast ortopedia regeneracyjna to nowy kierunek w medycynie. Za pomocą innowacyjnych technik stymuluje się procesy naprawcze poprzez wymuszenie w organizmie pacjenta procesu regeneracji uszkodzonych lub chorych tkanek.

JAK TO DZIAŁA?

Obecnie najskuteczniejszymi metodami w ortopedii regeneracyjnej są zabiegi przy użyciu osocza bogatopłytkowego i komórek macierzystych. Francuzki anestezjolog, prof. Joseph Choukroun przez wiele lat prowadził badania nad najskuteczniejszym sposobem walki z różnego rodzaju problemami ortopedycznymi, w wyniku których powstała nowa metoda i-PRF, zmieniająca podejście środowiska medycznego do leczenia wielu problemów ortopedycznych.

JAK WYGLĄDA PROCES LECZENIA METODĄ I-PRF?

Zabieg jest doskonale tolerowany przez pacjentów. Przykładowo regeneracja stawu kolanowego komórkami macierzystymi i-PRF to tylko 2 ukłucia – typowe pobranie krwi i zastrzyk z komórkami w chore miejsce. To praktycznie bezbolesna procedura. Po zabiegu należy odciążać przez kilka dni leczony staw czy ścięgno, ale pacjent nie wymaga hospitalizacji.

A to już wiesz?  Ewa Chodakowska: regularnie czytam, że jestem w ciąży

ILE ZABIEGÓW POTRZEBA DLA UZYSKANIA EFEKTU?

To zależy od wieku pacjenta, leczonego problemu oraz nasilenia dolegliwości.

W przypadku stawów – pożądane efekty lecznicze daje seria już kilku zabiegów.

Dużo szybciej można uzyskać poprawę stanu pacjentów, którzy mają problemy ze ścięgnami czy rozcięgnami. W takich sytuacjach często chorzy czują się usatysfakcjonowani już po jednym zabiegu.

JAKIE SCHORZENIA MOŻNA LECZYĆ TĄ METODĄ?

Metody te mają bardzo szerokie zastosowania. Najczęstsze wskazania to różne schorzenia stawów, przede wszystkim kolanowego, biodrowego, czy barku. Metoda pomaga również w takich problemach jak: łokieć tenisisty, urazy ścięgna Achillesa, przeciążenie rozcięgna stopowego, uszkodzenie i ubytki chrząstki stawowej, zapalenie kaletek, a to tylko początek listy schorzeń.

W JAKI SPOSÓB MOŻNA LECZYĆ SILNE STANY ZAPALNE?

W przypadku tego typu schorzeń najskuteczniejszą metodą leczenia jest terapia Sanakin. Jest to najsilniejszy stworzony przez naturę sposób leczenia stanu zapalnego. Polega na podaniu surowicy zawierającej białka przeciwzapalne bezpośrednio w źródło zapalenia. Białko blokuje receptory cytokiny prozapalnej, która odpowiada za indukowanie procesu zapalnego, powodując reakcję bólową i degradację chrząstki. Terapia umożliwia zahamowanie procesu zapalnego i jego objawów, w tym silny ból, zapobiegając niszczeniu chrząstki stawowej. Pełna kuracja zapewniająca skuteczność wymaga 3-5 iniekcji, a ich ilość ustalana jest indywidualnie z lekarzem. Metoda ta idealnie sprawdzi się w leczeniu: zapalenia wszystkich stawów, zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, uszkodzeń krążków międzykręgowych, entezopatii (ból ścięgna Achillesa, łokieć golfisty, łokieć tenisisty), naderwanych włókien mięśniowych lub pęczków mięśniowych i wielu innych. Wszystkie wspomniane zabiegi można wykonać w pierwszym Ośrodku Ortopedii Regeneracyjnej Dermamed we Wrocławiu.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Igłą w ból czyli innowacyjność ortopedii regeneracyjnej LIFESTYLE, Zdrowie - Czym różni się ortopedia regeneracyjna od klasycznej?
Hashtagi: #LIFESTYLE #Zdrowie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy