Anetta

Jak radzić sobie z obrzękami nóg w upalne dni będąc w ciąży?

Informacja prasowa Warszawa, 17 czerwca 2018r. Jak radzić sobie z obrzękami nóg w upalne dni będąc w ciąży? Obrzęki w czasie ciąży to nieodłączny problem

Informacja prasowa
Warszawa, 17 czerwca 2018r.

Jak radzić sobie z obrzękami nóg w upalne dni będąc w ciąży?
Obrzęki w czasie ciąży to nieodłączny problem przyszłych mam, szczególnie latem, kiedy temperatury sięgają 30°C. Często dotyczą kończyn dolnych i wiążą się z utrudnionym odpływem krwi z nóg. Zwykle mijają po porodzie, ale jak sobie z nimi radzić, kiedy do rozwiązania zostało jeszcze kilka miesięcy? Podpowiada fizjoterapeutka Elwira Wieczorek, ekspert marki Venoflex.
Upały najczęściej dokuczają kobietom w ostatnich trzech miesiącach ciąży. W tym czasie u przyszłych mam pojawiają się problemy z opuchniętymi nogami i żylakami. Te nieprzyjemne dolegliwości nie zagrażają ciąży, lecz można skutecznie je złagodzić, by lepiej znosić okres oczekiwania na poród.
1. Naturalne sposoby radzenia sobie z obrzękami
Ciężarne zmagające się z obrzękami kończyn dolnych powinny unikać wielogodzinnego stania bądź siedzenia, a wieczorami układać nogi w pozycji trochę powyżej serca. Odradzane jest zażywanie leków moczopędnych i wielogodzinne noszenie butów na obcasie lub koturnach. By poczuć ulgę można schładzać nogi w zimnej wodzie (nie lodowatej), kontrolować oddech, a także uprawiać aktywność fizyczną, która usprawnia przepływ żylny i limfatyczny. Oczywiście nie można zapominać o piciu wody w ilości 2-2,5 litra w ciągu dnia. W trakcie nocnych upałów nie należy obawiać się o pozycję, w której się śpi – ułożenie ciała na bok nie stanowi zagrożenia dla dziecka.
2. Wsparcie fizjoterapeuty
Kobiety zmagające się z uciążliwą opuchlizną powinny zgłosić się do fizjoterapeuty, który nauczy je, jak prawidłowo napinać i rozluźniać dno macicy, co zapewni lepsze jej ukrwienie i innych narządów wewnętrznych. Specjalista pomoże również w uwolnieniu przepony, umożliwiając jej prawidłową pracę, a także wskaże ćwiczenia i pozycje usprawniające przepływ krwi z kończyn dolnych.
3. Odzież kompresyjna
Rozwiązaniem na opuchliznę kończyn dolnych w czasie ciąży jest również odzież kompresyjna – zalecana także jako prewencja. Mowa tu o specjalnych rajstopach, pończochach lub podkolanówkach uciskowych, które poprawiają krążenie żylne w kończynach dolnych ciężarnej, jak np. te od Venoflex. Nie należy bać się ucisku, ponieważ jest kontrolowany. Jego gradient ciśnień zmniejsza się do góry, w związku
z czym, ciśnienie na kostkach jest największe, a na udach najmniejsze. W przypadku rajstop kompresyjnych nie ma powodu do obaw, gdyż nie uciskają na brzuch. Odzież kompresyjna przede wszystkim zwiększa przepływ krwi w żyłach. Zmniejsza podwyższone ciśnienie krwi żylnej i ryzyko powstania żylaków, zapalenia żył bądź zakrzepicy, a także wpływa na obniżenie refluksu w uszkodzonych żyłach powierzchownych, domykając uszkodzone zastawki. Rajstopy, pończochy
i podkolanówki kompresyjne łagodzą opuchliznę kostek oraz zmniejszają dolegliwości bólowe kończyn dolnych i usprawniają działanie pompy stawowo-mięśniowej.

A to już wiesz?  Dobre wiadomości dla rodziców dzieci z alergią na białka mleka krowiego?

Venoflex Kokoon – rajstopy ciążowe damskie – wykonane zostały w standardzie ASQUAL. To grupa wyrobów przeciwżylakowych, które przeznaczone są dla kobiet w ciąży, gdy zagrożenie niewydolnością żylną w obrębie kończyn dolnych znacznie wzrasta. Produkty wykonano z mięciutkiej, nieprzezroczystej mikrofibry. W rajstopach wzmocniono okolice łuku stopy, co znacznie zwiększa komfort zmęczonych stóp.

Rajstopy ciążowe Kokoon są dostępne w 15-20 mmHg (milimetrów słupa rtęci), co oznacza, że należy stosować je profilaktycznie. Producent oferuje aż sześć rozmiarów oraz trzy warianty długości. Dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych: beż, gładka czerń oraz w romby.

Wskazania
Rajstopy ciążowe Kokoon przeznaczone są dla kobiet w ciąży, zagrożonych wystąpieniem niewydolności żylnej kończyn dolnych.
Skład
71% poliester
29% elastyn
Sposób prania
Rajstopy ciążowe Kokoon można prać zarówno w pralce, jak i ręcznie. Pamiętać należy, że temperatura wody nie może przekraczać 40 stopni Celsjusza.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy