Data publikacji: 2017-03-21
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: LegaDrive do walki ze skutkami wielogodzinnego siedzenia
Kategoria: LIFESTYLE, Zdrowie
Nowoczesne biuro jest dynamiczne, bo takie są wymagania świadomych pracowników. Ergonomiczne stanowisko pracy musi za nimi nadążać i umożliwiać im pracę w wygodnej pozycji.
Nowoczesne biuro jest dynamiczne, bo takie są wymagania świadomych pracowników. Ergonomiczne stanowisko pracy musi za nimi nadążać i umożliwiać im pracę w wygodnej pozycji. Niezastąpione są nowoczesne systemy, które zmieniają tradycyjne biurko w mebel wielofunkcyjny, elastycznie dostosowujący się do potrzeb swoich użytkowników.
„Siedzenie to nowe palenie” – to hasło, którym Światowa Organizacja Zdrowia chce zwrócić uwagę na zgubny wpływ na nasze zdrowie siedzącego trybu życia. Czy możemy z tym jednak skutecznie walczyć, skoro siedzącą pozycję wymuszają na nas codzienne czynności, takie jak prowadzenie samochodu czy wielogodzinna praca w biurze? Przynajmniej ta druga nie musi się już wiązać z rujnującym nasz kręgosłup siedzeniem. Ergonomiczne meble biurowe wyposażone w nowoczesne systemy pozwalają pracownikom na wybór wygodnej pozycji pracy.
– Jeszcze kilka lat temu praca za biurkiem kojarzyła się wyłącznie z pozycją siedzącą, bo tylko w takie meble wyposażone były biura – wspomina Joanna Nowak z firmy Hettich. – Świadomość negatywnych skutków wielogodzinnego siedzenia powoduje jednak, że pracodawcy zapewniają pracownikom możliwość zmiany pozycji w trakcie pracy. Dzięki takim systemom jak LegaDrive, nie trzeba inwestować w różne biurka dostosowane do pracy w pozycji siedzącej lub stojącej, bo obie te funkcje może teraz spełniać jeden mebel. Możliwość zmiany pozycji pracy daje pracownikom dużą swobodę i elastyczność.
Moje biurko – mój wybór
Kluczowym elementem ergonomii w biurze jest jak najlepsza organizacja miejsca pracy. Należy je zaaranżować w taki sposób, aby pracownik mógł wykonywać swoje obowiązki jak najmniejszym kosztem dla zdrowia, osiągając jednocześnie wysoką efektywność. A tę może znacznie osłabić źle dobrane stanowisko pracy i niewygodne meble. Można temu zapobiec zastępując tradycyjne, statyczne biurka tymi wyposażonymi w systemy do regulacji wysokości blatu, które pozwalają także na pracę stojącą. Dlaczego jest to takie ważne? Specjaliści nie mają wątpliwości: osoby pracujące w pozycji stojącej są dużo mniej narażone na choroby cywilizacyjne niż osoby pracujące wyłącznie siedząc. To efekt odpowiednio rozkładanego ciężaru ciała i wymuszanego poruszania się, kiedy pozycja staje się niewygodna. Dodatkowo, pracując w pozycji stojącej jesteśmy lepiej skoncentrowani i mamy lepsze samopoczucie. Aby jednak nie popadać w skrajność i dla odmiany zmuszać pracowników wyłącznie do pracy na stojąco, można zapewnić im takie stanowisko pracy, w którym samodzielnie zdecydują, jak w danej chwili chcą pracować. Biurka wyposażone w system LegaDrive firmy Hettich są przystosowane do pracy w dwóch pozycjach: siedzącej lub stojącej.
– Dwie teleskopowe kolumny, na których zamocowany jest blat roboczy, to klucz do personalizacji stanowiska pracy i dynamicznych zmian pozycji pracy, nawet wielokrotnie w ciągu jednego dnia pracy – zapewnia Joanna Nowak. – Wystarczy nacisnąć przycisk umieszczony pod blatem w zasięgu ręki, a ten sam się uniesie lub obniży do pierwotnego ustawienia. To nieskomplikowany i niezawodny system.
LegaDrive to bardzo komfortowe rozwiązanie, dzięki któremu nie odczujemy żadnych niedogodności związanych ze zmianą ustawienia wysokości blatu. Teleskopowe kolumny umożliwiają regulację wysokości blatu biurka w zakresie od 620 do 1,295 mm. Napęd regulacji wysokości jest zintegrowany w kolumnie, nie wpływając w żaden sposób na obniżenie funkcjonalności mebla czy jego stabilność – biurko uniesie ciężar do 120 kg.
Biurka wyposażone w system LegaDrive są lekkie i nie zajmują dużo miejsca, co jest ważnym atutem w przypadku powierzchni biurowej. Bez najmniejszego problemu można nie tylko zmieniać ustawienie wysokości blatu, ale przesuwać mebel w przypadku zmiany organizacji miejsca pracy.
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #LIFESTYLE #Zdrowie