LIFESTYLE Zdrowie

Najgroźniejsza jest choroba niezdiagnozowana – cukrzyca

Najgroźniejsza jest choroba niezdiagnozowana – cukrzyca
Cukrzyca typu 2 zaliczana jest do chorób cywilizacyjnych, szerzących się w zastraszającym tempie w krajach wysoko rozwiniętych lub szybko się rozwijających. Co gorsza dotyka nie tylko osób starszych, ale coraz częściej rozwija się u młodzieży i

Data publikacji: 2019-05-28
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Najgroźniejsza jest choroba niezdiagnozowana – cukrzyca
Kategoria: LIFESTYLE, Zdrowie

Cukrzyca typu 2 zaliczana jest do chorób cywilizacyjnych, szerzących się w zastraszającym tempie w krajach wysoko rozwiniętych lub szybko się rozwijających. Co gorsza dotyka nie tylko osób starszych, ale coraz częściej rozwija się u młodzieży i dzieci.

Najgroźniejsza jest choroba niezdiagnozowana - cukrzyca LIFESTYLE, Zdrowie - Cukrzyca typu 2 zaliczana jest do chorób cywilizacyjnych, szerzących się w zastraszającym tempie w krajach wysoko rozwiniętych lub szybko się rozwijających. Co gorsza dotyka nie tylko osób starszych, ale coraz częściej rozwija się u młodzieży i dzieci.

Najgroźniejsza jest choroba niezdiagnozowana
CUKRZYCA. NOWE SPOSOBY LECZENIA I ZAPOBIEGANIA

Dostęp do nowoczesnych technologii, specjalistyczny sprzęt, wykształceni lekarze, a równocześnie epidemia chorób, takich jak otyłość, depresja, nadciśnienie czy cukrzyca i wielotygodniowe oczekiwanie na wizytę u specjalisty. Rzeczywistość polskiej służby zdrowia. Tym bardziej więc konieczne stało się posiadanie i praktykowanie podstawowej wiedzy o zdrowiu. Temu celowi służą wydawane w serii ,,Bądź zdrów” poradniki Wydawnictwa Harde. 5 czerwca ukaże się kolejny, po ,,Serce. Jak choruje, jak je leczyć, jak wzmacniać” tytuł: ,,Cukrzyca. Nowe sposoby zapobiegania i leczenia”, pióra Izy Radeckiej.

Cukrzyca typu 2 zaliczana jest do chorób cywilizacyjnych, szerzących się w zastraszającym tempie w krajach wysoko rozwiniętych lub szybko się rozwijających. Służą jej zmiany w środowisku naturalnym, rozwój technologii, spożywanie tłustych i przetworzonych potraw, niska aktywność fizyczna, nałogi i stres. Co gorsza dotyka nie tylko osób starszych, ale coraz częściej rozwija się u młodzieży i dzieci. W Polsce na cukrzycę choruje ponad 3 miliony osób (90% na cukrzycę typu 2), na świecie – ponad 400 milionów ludzi, z których niemal połowa nie jest tego świadoma. Cukrzyca jest bowiem cichym zabójcą. Długo nie daje wyraźnych objawów, lecz niezdiagnozowana i nieleczona sieje zniszczenie w organizmie. Może nawet prowadzić do śmierci. Wystarczy wspomnieć dziennikarza i krytyka muzycznego Roberta Leszczyńskiego, który zmarł w wyniku zaburzeń metabolicznych w przebiegu cukrzycy.

Poradnik ,,Cukrzyca. Nowe sposoby zapobiegania i leczenia” w przystępny sposób opisuje przyczyny, rodzaje, objawy, powikłania i najnowsze – udowodnione badaniami – sposoby leczenia tej podstępnej choroby. Zachorować na nią może każdy, ale też każdy może jej uniknąć. Zamiast wpisywać w Google słowo ,,cukrzyca” i czerpać wiedzę z nie zawsze wiarygodnych źródeł, lepiej sięgnąć po rzetelny, a jednocześnie napisany z myślą o laikach poradnik. Taki jak ,,Cukrzyca” z serii ,,Bądź zdrów” Wydawnictwa Harde, napisany przez wieloletnią redaktor naczelną miesięcznika „Zdrowie” Izę Radecką. To źródło aktualnej wiedzy, która może uchronić przed zachorowaniem na tę chorobę lub wspomóc jej leczenie. W żadnej innej chorobie nie ma tak wielkiego znaczenia zaangażowanie chorego w proces leczenia, jak właśnie w cukrzycy. Diabetyk, czyli osoba z cukrzycą, musi wiedzieć, że przyjmując odpowiednio dobrane leki, kontrolując dietę i masę ciała oraz dbając o aktywność fizyczną, może żyć tak długo, jak człowiek bez cukrzycy.

A to już wiesz?  Schudnij dla zdrowia!

Wydawnictwo Harde oraz patroni książki – www.poradnikzdrowie.pl, www.naszsenior.pl i www.mojacukrzyca.org, a także Radio Plus i Super Express polecają poradnik ,,Cukrzyca”. Na zdrowie!
 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Najgroźniejsza jest choroba niezdiagnozowana - cukrzyca LIFESTYLE, Zdrowie - Cukrzyca typu 2 zaliczana jest do chorób cywilizacyjnych, szerzących się w zastraszającym tempie w krajach wysoko rozwiniętych lub szybko się rozwijających. Co gorsza dotyka nie tylko osób starszych, ale coraz częściej rozwija się u młodzieży i dzieci.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Zdrowie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy