LIFESTYLE Zdrowie

Pięć sposobów na skórę naczynkową

Pięć sposobów na skórę naczynkową
Skóra naczynkowa to problem wielu kobiet. Na ich powstanie wpływa wiele czynników – estrogeny, menopauza, fototyp skóry i inne, ale niezależnie od powodu ich pojawienia się na skórze twarzy, są tak samo kłopotliwe dla wszystkich osób, którym

Data publikacji: 2019-05-09
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Pięć sposobów na skórę naczynkową
Kategoria: LIFESTYLE, Zdrowie

Skóra naczynkowa to problem wielu kobiet. Na ich powstanie wpływa wiele czynników – estrogeny, menopauza, fototyp skóry i inne, ale niezależnie od powodu ich pojawienia się na skórze twarzy, są tak samo kłopotliwe dla wszystkich osób, którym dokuczają.

Pięć sposobów na skórę naczynkową LIFESTYLE, Zdrowie - Skóra naczynkowa to problem wielu kobiet. Na ich powstanie wpływa wiele czynników – estrogeny, menopauza, fototyp skóry i inne, ale niezależnie od powodu ich pojawienia się na skórze twarzy, są tak samo kłopotliwe dla wszystkich osób, którym dokuczają.

Skóra naczynkowa to problem wielu kobiet. Na ich powstanie wpływa wiele czynników – estrogeny, menopauza, fototyp skóry i inne, ale niezależnie od powodu ich pojawienia się na skórze twarzy, są tak samo kłopotliwe dla wszystkich osób, którym dokuczają. Na szczęście są sposoby, by znacznie zmniejszyć tę uciążliwość.

 

Sposób nr 1 – odpowiednia dieta

Dieta wspierająca skórę naczynkową powinna być bogata w minerały, witaminy i flawonoidy. Dlatego koniecznie włącz do swoich codziennych posiłków orzechy, pestki i nasiona, zarodki pszenne – są źródłem witaminy E, nasiona roślin strączkowych oraz cytrusy – są bogate we flawonoidy, natkę pietruszki, czerwoną paprykę, porzeczki, kiwi oraz cytrusy – dostarczają witaminy C, a także sałatę, awokado, brokuły, szpinak – stanowią źródło witaminy K. Do picia najlepiej wybrać zieloną herbatę i kakao, ponieważ zawierają dużą ilość antyoksydantów.

 

Sposób nr 2 – właściwa pielęgnacja

Pierwszym elementem pielęgnacji skóry naczynkowej jest stosowanie odpowiednich kosmetyków. Wiele firm produkuje specjale linie pielęgnacyjne przeznaczone właśnie do tego rodzaju cery. Zazwyczaj w składzie takich kosmetyków można znaleźć rutynę, wyciąg z miłorzębu japońskiego, wyciąg z oczaru wirginijskiego, kasztanowca i arniki, a także witaminę C, witaminę K i witaminę PP. Składniki te mają między innymi działanie ściągające, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i wzmacniające ścianki naczyń włosowatych.

 

Sposób nr 3 – unikaj zmian temperatury

Skórę naczynkową należy oczywiście chronić przed nadmierną ekspozycją na słońce oraz zabezpieczać odpowiednimi kremami i kosmetykami w czasie zimy. Dodatkowo powinnaś unikać sauny i solarium. Również gwałtowne zmiany temperatury źle wpływają na skórę naczynkową – czasem wystarczy gorące powietrze z suszarki do włosów czy otwarcie nagrzanego piekarnika, by nasze policzki pokryły się czerwienią.

A to już wiesz?  Klimatyzowane pomieszczenia – jak wpływają na zdrowie naszych oczu?

 

Sposób nr 4 – odwiedzaj gabinet kosmetyczny

Niestety, przy skórze naczynkowej musisz uważnie podejmować decyzje na temat zabiegów, najlepiej skonsultuj się z dermatologiem lub zaufaną kosmetyczką, bo niektóre z nich mogą spowodować podrażnienie skóry (na przykład maseczki rozgrzewające, mikrodermabrazja, itp.). Zabiegi, które nie powinny ci zaszkodzić, a nawet pomogą w zmiejszeniu zmian to na przykład peelingi kawitacyjne, naświetlanie lampą LED czy laseroterapia.

 

Sposób nr 5 – działanie od wewnątrz

Wsparcie organizmu od wewnątrz jest bardzo ważne, ponieważ kosmetyki dbają tylko o powierzchnię skóry, a w przypadku skóry naczynkowej problem leży głębiej. Jednym ze związków, który jest stosowany w celu zmniejszenia kruchości naczyń włosowatych jest rutyna.

 

Rutyna w połączeniu z witaminą C, zawarta między innymi w leku Cerutin, zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych, wzmacniając ich ściany, działa przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie. Poprawia także napięcie ścian naczyń żylnych i przepływ krwi.

 

Rutyna minimalizuje także szkodliwy wpływ wolnych rodników oraz ogranicza utlenianie witaminy C przedłużając jej działanie. Dodatkowo rutyna wpływa na zwiększenie wchłaniania zawartej w preparacie witaminy C. Dlatego po Cerutin warto sięgnąć, gdy mamy problemy z puchnącymi nogami, pajączkami, a przede wszystkim – z cerą naczynkową.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Pięć sposobów na skórę naczynkową LIFESTYLE, Zdrowie - Skóra naczynkowa to problem wielu kobiet. Na ich powstanie wpływa wiele czynników – estrogeny, menopauza, fototyp skóry i inne, ale niezależnie od powodu ich pojawienia się na skórze twarzy, są tak samo kłopotliwe dla wszystkich osób, którym dokuczają.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Zdrowie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy