LIFESTYLE Zdrowie

PRAWDY I MITY NA TEMAT APARATÓW ORTODONTYCZNYCH

PRAWDY I MITY NA TEMAT APARATÓW ORTODONTYCZNYCH
Aparaty ortodontyczne stają się coraz częstszym elementem naszego codziennego

Data publikacji: 2019-01-29
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: PRAWDY I MITY NA TEMAT APARATÓW ORTODONTYCZNYCH
Kategoria: LIFESTYLE, Zdrowie

Aparaty ortodontyczne stają się coraz częstszym elementem naszego codziennego życia.

PRAWDY I MITY NA TEMAT APARATÓW ORTODONTYCZNYCH LIFESTYLE, Zdrowie - Aparaty ortodontyczne stają się coraz częstszym elementem naszego codziennego życia.

Aparaty ortodontyczne stają się coraz częstszym elementem naszego codziennego życia. Swoją popularność zawdzięczają nie tylko większej dostępności cenowej, ale również rosnącej świadomości społeczeństwa na temat problemów związanych z uzębieniem i chęcią ich rozwiązania. Mimo to wiele osób wciąż obawia się wizyty u ortodonty z powodu pewnych stereotypów i błędnych przekonań, które narosły wokół noszenia aparatów. Jak wygląda to w praktyce?

Stałe aparaty ortodontyczne są przeznaczone dla dzieci – MIT

Dokonania współczesnej ortodoncji sprawiają, że granice wieku dotyczące możliwości noszenia aparatu w zasadzie nie istnieją. Zdarzają się przypadki, że są one zakładane nawet u dzieci w wieku 6 lat, które posiadają uzębienie mieszane i  jeśli jednak pojawia się problem miejscowy – na przykład w postaci krzywo wyżynającej się jedynki, jego założenie staje się konieczne. Wśród osób w podeszłym wieku, leczenie ortodontyczne najczęściej jest powiązane z leczeniem implantologicznym i protetycznym.

Brak leczenia ortodontycznego we wczesnym dzieciństwie uniemożliwia wyleczenie wady w późniejszym wieku – MIT

Prawdą jest, że można byłoby zapobiec wielu problemom związanym z jamą ustną, gdyby ich leczenie zostało zapoczątkowane w dzieciństwie. Nie oznacza to jednak, że ich wyeliminowanie w późniejszym wieku jest niemożliwe. Oczywiście leczenie może być związane z dodatkowymi zabiegami, takimi jak usunięcie niektórych zębów stałych czy zastosowanie innych modyfikacji chirurgicznych, które nie byłyby konieczne, gdyby problemy zostały wykryte wcześniej – mówi dr Barbara Obłoj, właścicielka warszawskiego Centrum Ortodoncji i Implantologii ODENT. Dodaje: Mogą pojawić się również dodatkowe wady w postaci ubytków, czy recesji dziąseł, które wymagają dodatkowego leczenia.

Noszenie aparatu ortodontycznego pozwala zwalczyć dodatkowe dolegliwości – PRAWDA

A to już wiesz?  Kreatywna Zieleń w Centrum Kreatywności Targowa

Wiele problemów, które towarzyszą nam na co dzień jest związanych ze stanem uzębienia. Najczęstszą dolegliwością są migrenowe bóle głowy. Okazuje się, że ich przyczyną mogą być starte zęby, zaburzenia okluzji czy nadmierne napięcie mięśniowe. Krzywe zęby powodują również problemy z dokładnym gryzieniem posiłków, negatywnie wpływając na przemianę materii. W takich przypadkach noszenie aparatu faktycznie może wyeliminować uciążliwe dolegliwości. Ortodoncja pozwala na jednoczesne wyleczenie uzębienia oraz całego organizmu.

Na wady ortodontyczne w dużej mierze mają wpływają problemy z oddychaniem – PRAWDA

Na generowanie problemów z uzębieniem wpływa wiele aspektów, jednak najczęściej są to zaburzenia związane z procesem oddychania, takie jak: przerosty wewnętrznych małżowin nosowych, krzywe przegrody nosa, trzeci migdał czy niedrożne ujścia zatok. W wieku dziecięcym powodują one zahamowanie wzrostu szczęki. W takich przypadkach leczenie wymaga zlikwidowania źródła problemu, czyli zaburzeń przewodów nosowych.

Noszenie aparatu ortodontycznego wiąże się z całkowitą zmianą dotychczasowego stylu życia – MIT

Osoby noszące aparaty muszą przygotować się na pewne ograniczenia, związane na przykład z dietą czy twardością spożywanych produktów, jednak są to kwestie, do których w bardzo szybkim czasie można się przyzwyczaić – mówi dr Barbara Obłoj. Dodaje: Zazwyczaj pierwsze dwa tygodnie od założenia aparatu bywają najbardziej uciążliwe, zaś po kilku kolejnych, pacjenci adaptują się do nowej sytuacji i nie zauważają zmian.

Aparat ortodontyczny może stanowić źródło rozwiązania problemów związanych z brakiem pewności siebie i nieśmiałością – PRAWDA

Wiele osób traktuje problemy związane z uzębieniem jako barierę w kontaktach towarzyskich. Krzywe zęby wpływają także na niezadowolenie z życia, generując spory stres i problemy na tle nerwowym. W takich przypadkach założenie aparatu ortodontycznego może pomóc nie tylko w leczeniu złego stanu uzębienia, ale również własnych kompleksów.

 

A to już wiesz?  Rusza projekt pilotażowy „Kobieca infolinia – Gedeon Richter i FES"

Więcej informacji:

http://odent.pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
PRAWDY I MITY NA TEMAT APARATÓW ORTODONTYCZNYCH LIFESTYLE, Zdrowie - Aparaty ortodontyczne stają się coraz częstszym elementem naszego codziennego życia.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Zdrowie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy