Data publikacji: 2019-10-21
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Przeziębienie seniora
Kategoria: LIFESTYLE, Zdrowie
Sezon na przeziębienie trwa w najlepsze. Szczególnie na nie podatni są seniorzy, którzy pomimo ostrożności, mogą ulec wszechobecnym wirusom.
Sezon na przeziębienie trwa w najlepsze. Szczególnie na nie podatni są seniorzy, którzy pomimo ostrożności, mogą ulec wszechobecnym wirusom. Dla młodych osób przeziębienie nie stanowi większego zagrożenia, lecz w podeszłym wieku może przysporzyć ono nie lada kłopotów.
Przeziębienie to objawy związane z zapaleniem błon śluzowych nosa i gardła, wywołane wirusami. Początkowe objawy, które sugerują nam początki przeziębienia to złe samopoczucie, do którego później dochodzi ból gardła, chrypka i katar, czasami kaszel. Przeważnie utrzymują się one około tygodnia. – W tym okresie szczególnie podkreślamy, że na przeziębienia bardzo podatni są seniorzy, o których trzeba wyjątkowo zadbać, gdyż każda choroba, której nie poświęcimy należytej uwagi, może doprowadzić do komplikacji zdrowotnych – mówią specjaliści z Centrum Językowego Konik.
JAK PORADZIĆ SOBIE Z PRZEZIĘBIENIEM?
Osoby starsze mają znacznie słabszy system odpornościowy, co sprawia, że organizm gorzej radzi sobie w walce z chorobami. Z wiekiem zmniejsza się wydolność organizmu i jego zdolność do szybkiej regeneracji, a osoby w podeszłym wieku szybciej się męczą i gorzej im się oddycha. Dodatkowym problemem są choroby, z którymi borykają się seniorzy na co dzień. Dlatego walka z przeziębienie jest znacznie dłuższa i wymagająca w ich przypadku.
Jak zatem walczyć z przeziębieniem seniora, gdy ono już go dopadnie? Przede wszystkim zaleca się leczenie objawowe, które pozwala zwalczyć w pierwszej kolejności ból gardła lub katar. Nie należy stosować żadnych antybiotyków, gdyż nie działają one na wirusy, wywołujące przeziębienie. Ponadto z podopiecznym należy udać się na wizytę do lekarza, który określi, jakie leki może chory zażywać. Specjalista zapewne zaleci, aby senior: dużo odpoczywał, pił dużą ilość płynów – najlepiej herbaty z dodatkiem soku malinowego lub imbiru, mających właściwości rozgrzewające. Wśród zaleceń lekarza z pewnością znajdzie się przyjmowanie dodatkowej dawki witaminy C. Warto także zaopatrzyć się w lekarstwa przeciwzapalne zawierające paracetamol i przede wszystkim unikać kontaktu z osobami, które są chore.
W przypadku seniorów bardzo istotna jest błyskawiczna reakcja na pierwsze objawy przeziębienia. Osłabiony organizm osoby w podeszłym wieku jest bardziej podatny na infekcje, które znacznie wydłużają okres rekonwalescencji. Przeziębienie seniora może przekształcić się w poważniejszą chorobę, np. grypę, co znów może doprowadzić do konieczności hospitalizacji.
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #LIFESTYLE #Zdrowie